Marinier gesneuveld bij
hevig vuurgevecht
URENLANGE STRIJD MET DERTIG PARA'S
Hollandia 24 juli 1962 (ANP)
Bij een hevig vuugevecht nabij Merauke is maandagavond de dienstplichtig marinier derde klasse Ernst Herbert Piena uit Rotterdam gesneuveld. De 21 jarige dienstplichtig marinier tweede klasse Leonhard Peter Hengelbrock uit Vaals werd licht aan de rechterschouder gewond. Marinier Piena was twintig jaar en ongehuwd.
Het vuurgevecht met dertg Indonesische parachutisten heeft urenlang geduurd. De bevolking had gemeld dat zich in de kampong Kelapa Lima aan de noordoostelijke stadsrand van Merauke Indonesische parachutisten ophielden. De op dit bericht uitgerukte Nederlandse miliairen stuitten toen ze de kampong naderden op hevig vuur, datzij omiddellijk beantwoordden, waarna een urenlange strijd volgde.
GEEN WOORD
Over de afloop van het gevecht waren gisteravond in Hollandia nog geen nadere bijzonderheden bekend. In het officiele communique van die avond werd zelfs geen enkele melding van het vuurgevecht gemaakt. Wel werd bekend gemaakt dat bij andere acties tien Indoneische parachutisten werden uitgeschakeld van wie er vijf werden gedood.
Kelapa Lima wordt bewoond door papoea'svan de Moejoestam die de Nederlandse militairen alle steun verlenen in hun strijd tegen de para's. Het is thans bijna vier weken geleden dat deze in een grote boog rondom Merauke werden neergelaten. De schattingen over hun aantal lopen uiteen van honderd tot tweehonderd. Vorige week kwam het in een andere randkampong, Moppa, waar het vliegved van Merauke ligt, ook al tot een vuurgevecht. Moppa ligt tien kilometer van Kelapa Lima.
In Hollandia is het gisteren, na de bekendmaking van het bestaan van een op de stad gericht Indonesisch aanvalsplan, rustig gebleven. De bevolking ging nomaal aan het werk.